Oferty pracy dla pielęgniarek
Oferty pracy dla pielęgniarek.
Pytając o szacunek do pracy pielęgniarek, większość osób potwierdzi, że jest to praca trudna, ale jest doceniana. O ile możemy mówić o szacunku do pracy naszych sióstr, to jednak nie możemy za wiele dobrego powiedzieć o warunkach pracy oraz o wysokości zarobków. Z tego też powodu wiele naszych pielęgniarek wyjechało za granicę. Sporo tych, które zostały ma zamiar wyjechać. Czy rzeczywiście oferty pracy takie jak „praca pielęgniarka w Niemczech”, „oferty pracy dla pielęgniarek Szwecja”, „praca pielęgniarki Dania” wydają się tak atrakcyjne dla tle ogłoszeń pt.: „praca dla pielęgniarki w Krakowie” czy „pielęgniarka poznań praca”? Niestety nadal tak. A to oznacza, że tracimy sporo świetnych, polskich pielęgniarek. Czy jesteśmy w ogóle w stanie to zahamowań? Trudno na to pytanie odpowiedzieć… Wciąż jednak nie jest tak źle. Mimo silnych motywatorów skłaniających do wyjazdu za granicę liczne pielęgniarki zostają w kraju. Nie zmienia to faktu, że nadal narzekają na płace i warunki pracy w Polsce. I to się pewnie długo nie zmieni.
Okazuje się, że oferty w stylu „praca pielęgniarka Australia” czy też „praca dla pielęgniarek Wielka Brytania” wydają się atrakcyjne nie tylko ze względów finansowych. Siostry motywowane są również innymi czynnikami, takimi jak możliwość zdobycia nowych umiejętności, bogatego doświadczenia czy opcja pracy na nowoczesnym sprzęcie. Wydawać by się mogło, że to wszystko plus oczywiście dobre pieniądze, skłonią większość do wyjazdu. I większości mówić nie możemy i pewnie nigdy mówić nie będziemy. Okazuje się, że wyjazd wcale nie jest taki prosty, nawet jeżeli nasze pielęgniarki są naprawdę mile widziane w krajach takich jak m.in. Niemcy, Australia, Wielka Brytania, Szwecja, Szwajcaria itd.
Co stanowi barierę wyjazdu?
Oczywiście, sporo mówi się o poczuciu misji. Ale na pewno sporo naszych sióstr powstrzymuje konieczność nostryfikacji uprawnień zawodowych. Problemem jest również bariera językowa. Nie wystarczy ogólnie opanować język w stopniu zaawansowanym. Praca nad wymagającym słownictwem zajmuje sporo czasu i oczywiście wysiłku.
Kto głównie decyduje się na wyjazd? Emigrantki to przede wszystkim kandydatki z dwóch grup wiekowych. To te do 29 roku życia oraz te od 50 roku życia. Najbardziej odważne są oczywiście te kandydatki z pierwszej grupy. Mimo tego, że nie mają bogatego doświadczenia, najczęściej wiedzą czego chcą. Zdają sobie sprawę, że mogą się jeszcze wszystkiego nauczyć. Często w Polsce nie trzyma ich rodzina i inne zobowiązania. To właśnie dzieci, mąż i inni najbliżsi są głównym powodem dla licznych pielęgniarek dlaczego wciąż pracują w kraju. Większość tych, które wyjeżdża ma w planach kiedyś wrócić. Zapewne sporo z nich już nigdy tego nie zrobi. Warto wspomnieć też o pielęgniarkach, które mają dzieci, męża i mimo to wyjeżdżają, bez najbliższych. Pracują nawet po kilka lat z dala od najbliższych. A wszystko to z powodów ekonomicznych. Trudno im potem przestać wyjeżdżać. Nagłe odłączenie od tak wysokich zarobków wiąże się ze zmniejszeniem komfortu życia, ale oznacza bycie z najbliższymi. Mimo to wiele pielęgniarek ma takie dylematy. Jak widać wątpliwości to nieodłączny element pracy naszych sióstr.
#pielegniarki niemcy oferty pracy dla pielęgniarek